Nabízíme kompletní
servis pro váš vůz

opravy automobilů, výměna filtrů,
brzdových systémů a mnoho dalšího...

fotky-sluzby-hlavicka-speedservice

Dále poskytujeme

Proč tyto úpravy?

Vzhledem k tomu, že výrobci automobilů vyrábějí motory pro různé trhy, kde se značně liší podmínky pro provoz vozidel, a to např. emisní limity, nekvalitní pohonné hmoty, různá délka servisních intervalů, a v neposlední řadě v některých zemích i výše pojistného podle výkonu motoru, jsou výrobci nuceni k určitým kompromisům ve výkonech motorů tak, aby uspokojili co nejširší trh bez nutnosti vyrábět jeden motor s mnoha softwarovými verzemi pro každou zemi zvlášť. Díky tomu je ve většině případů nastaven software tak, že využívá výkon motoru přibližně jen z 60 % jeho konstrukčních možností. Díky tomu je možná optimalizace tohoto software, a to bez snížení životnosti motoru.

Pro koho je chiptuning?

Spektrum našich zákazníků je velmi rozmanité. V prvé řadě to jsou mladí kluci, kteří chtějí co nejsilnější vůz, ale vzhledem k cenám je pro ně chiptuning tou nejlepší a cenově dostupnou volbou, jak navýšit výkon svého vozu. Další  jsou běžní řidiči, kteří chtějí mít jistotu v krizových situacích, jako je například předjíždění. Velmi zastoupenou skupinou zákazníků jsou také všichni ti, kteří chtějí ušetřit za pohonné hmoty. V neposlední řadě jsou to řidiči-profesionálové jezdící s autobusy a kamiony, a výkon tahače či autobusu je pro ně nedostačující.

Kdy se doporučuje provést geometrii kol?

Základem je pravidelná kontrola geometrie kol, alespoň jednou ročně v servisu. Změny v geometrii kol nemusí být totiž na první pohled zcela patrné, a jsou-li v počátku, nepoznáte je ani během řízení.

Geometrii kol je nutné také kontrolovat v případě havárie (i menších rozměrů), při najetí do hlubokých výmolů, při nárazu na obrubník, během montáže nových pneumatik, při opravách nebo zjištění nerovnoměrného opotřebení pneumatiky.

Pozor, špatně seřízená geometrie způsobuje výrazné opotřebení pneumatik, dílů řízení a zvyšuje spotřebu pohonných hmot. Zároveň také zhoršuje komfort při jízdě a vaši bezpečnost ve vozidle.